Zpět do obchodu

Registrace

Michael Thonet

michael thonet

Vynálezem ohýbaného nábytku položil Michael Thonet základní kámen průmyslové výroby. Narodil se roku 1796 v Boppardu/Rýn, kde si roku 1819 otevřel vlastní dílnu. V roce 1842 ho kníže Metternich povolal do Vídně. Spolu se svými syny založil v roce 1849 společnost; během krátké doby se stala celosvětově úspěšnou a rychle expandovala. V dnešní České republice, Maďarsku a Rusku bylo ročně vyrobeno více než 865 000 ohýbaných židlí ročně. Michael Thonet zemřel ve Vídni v roce 1871; jeho synové pak firmu převzali.

Během 30. let 20. století se Thonet věnoval konstrukci a technologii trubkového ocelového nábytku a rychle se stal největším výrobcem na světě. Závod ve Frankenbergu (Německo), založený v roce 1889, je od té doby sídlem společnosti a výrobním místem. Thonet je stále rodinný podnik a dnes je řízen 5. generací. Společnost vyrábí klasické ohýbané a trubkové ocelové trubky i nové modely, které jsou vyvíjeny ve spolupráci se známými architekty a designéry.

Žádné produkty značky Michael Thonet nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení