Potahy na matrace

Druhy potahů na matrace

každé jádro matrace je opatřeno separační tkaninou pro lepší manipulaci při povlékání potahu po vyprání a kvalitním potahem. Všechny potahy jsou snímatelné a pratelné, navíc opatřené dělitelným zipem. Díky možnosti rozdělit potah na dvě části se nabízí možnost lepší manipulace s potahem a taky snazší praní. Můžete si vyprat půlku potahu, spát na druhé straně matrace a po vysušení první půlky potahu, dát prát druhou. Nabízíme i potah na dětské matrace, který má hravý design.

Během spánku vyloučíme přibližně 350 ml tělesné tekutiny. Většinu potu vylučujeme z nohou a podpaží. Toto množství je zanedbatelné. Ale po 10 letech spánku to je kolem 1200 l !!!!!! Kromě tekutin ztrácíme denně také 1,5 g odumřelé kůže, tj. 500g za rok.

Tělesná vlhkost a odumřelá kůže dohromady vytváří ideální živnou půdu pro roztoče. Tito roztoči žijí v našich kobercích, matracích a ve všech čalouněných výrobcích, kde se jim velmi dobře daří a tím se taky rychleji rozmnožují. Prostředí může být velmi hygienické, ale roztočům se nevyhneme. Roztoč žije průměrně 2-3 měsíce. Pokud má však dobrý zdroj potravy, dokáže se za tuto dobu velmi rychle rozmnožit. V běžné matraci tak žije kolem 2 milionů roztočů.
Roztoč je pouhým okem neviditelný, avšak škodlivé látky v jejich natrávené potravě a z jejich výměšků mohou způsobovat závažné zdravotní problémy, zvláště mohou vyvolávat alergické reakce. Astmatici by se mu měli úplně vyhýbat.

Neměli byste tedy dát roztočům sebemenší šanci rušit Váš život a spánek. Samozřejmě existují rychlá řešení v boji proti nim, jako je časté větrání ložnice, praní při vysoké teplotě atd. Tyto metody však nejsou dostatečně účinné a některé se musí každodenně opakovat. Na takové věci v dnešní společnosti, kdy jsme velmi zaneprázdnění, není čas. Proto vám nabízíme ty nejluxusnější potahy, které umí nežádoucí roztoče eliminovat.